1 клас
Тема: Склад числа 7. Написання вивчених цифр. Дні тижня.
Поняття «сьогодні», «учора», «завтра».
Мета: Вивчити всі
варіанти складу числа 7; удосконалювати написання вивчених цифр; розвивати
вміння складати вирази на додавання, читати їх; закріплювати знання днів тижня;
формувати інформаційні, комунікативні, соціальні, математичні компетентності.
Розвивати моторику та пам’ять. Виховувати охайність під час письма,
старанність, бажання вчитись.
Обладнання: Демонстраційний матеріал: предметні малюнки, цифри від1 до
7,палички для лічби, назви днів тижня,
електронна презентація, комп’ютер, телевізор.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
І
Організаційний момент.
Вже
дзвінок нам дав сигнал:
Працювати час настав.
Тож і ти часу не гай,
Працювати починай!
Щоб
почути у кінці.
Що ви просто молодці
ІІ
Актуалізація опорних знань.
- З яким числом ви
познайомились на попередньому уроці?
- А кому з вас вже
виповнилось 7 років?
- Ви знаєте, що число 7 –
магічне?
- Магічне – це чарівне.
- 7 чудес світу.
- Людина пізнає навколишній
світ через 7 отворів в голові.
- 7 нот в музиці.
- 7 кольорів у веселки.
- Число 7 зустрічається в
казках. В яких?
- А ще 7 днів має тиждень.
ІІІ
Повідомлення теми і мети уроку.
То і тема нашого уроку: Дні
тижня. Склад числа 7. Написання вивчених цифр. Поняття «сьогодні», «учора»,
«завтра».
На нашому уроці ми запам’ятаємо назви днів тижня,
вивчимо склад числа сім, повторимо написання вивчених цифр.
Готові?
- А що ви чекаєте від
нашого уроку?
ІV Етап
засвоєння нових знань.
- Я запрошую вас в гості до
тижня.
Перший день тижня – понеділок.
Він приготував вам таке завдання;
- Порахуйте, скільки будиночків на галявині? Як записати число 7.
- Скільки хмаринок на небі? Як записати?
- Чи одне сонечко вам посміхається? Як записати?
- Ви зі мною згодні, що біля першого будиночка 5 маків? А скільки? Як записати?
- Скільки метеликів завітало на нашу галявинку? Як записати?
- Які цифри ви записали? Яких не вистачає? Запишіть.
З завданням ви впорались і отримуєте подарунок від
першого будиночка.
Вівторок – другий день тижня. Він
приготував вам таке завдання: «Знайди сусідів».
Сьогодні вівторок. Все що відбувається в цей день
– сьогодні. Який день був вчора? Це попередній день. Який день буде завтра? Це
наступний день.
1.
1 _ 3 _ 5 6 7.
Які числа відсутні? Відновіть числовий ряд.
2.
1 2 3
4 5 6 7.
Прочитайте від 1 до 7.
Від 7 до 1.
Назвіть сусідів числа 4.
Яке число попереднє? Яке наступне?
Назвіть сусідів числа 7.
Подарунок від другого будиночка.
Фізкультхвилинка для очей.
Середа – третій день тижня. Захотіла
середа посадити квіти на 2 клумби. Квітів було 7. Допоможіть.
Як можна утворити число 7? (усно)
У кожного з вас на парті є будиночок. Давайте
заселимо будинок числами , які утворюють число 7.
Подарунок від середи.
V Етап
закріплення нових знань.
Четвер – четвертий день тижня. Я
пропоную вам працювати в парах.
На кожній парті є цифри від 1 до 7. Скласти
приклади на додавання. Які 2 числа треба скласти, щоб вийшло число 7? (Записати
в зошиті.)
Подарунок від четверга.
Фізкультхвилинка про кицю.
В
Понеділок наша киця
Витягла води з криниці,
У Вівторок мила, прала,
Все почистила, прибрала,
В Середу в лісок ходила,
Дров додому наносила.
У Четвер ходила киця
По продукти до крамниці.
В П’ятницю пиріг пекла
До святкового стола.
У Суботу рано встала,
Бо гостей вона приймала.
А в Неділю трудівниця
Спочивала, як годиться.
Витягла води з криниці,
У Вівторок мила, прала,
Все почистила, прибрала,
В Середу в лісок ходила,
Дров додому наносила.
У Четвер ходила киця
По продукти до крамниці.
В П’ятницю пиріг пекла
До святкового стола.
У Суботу рано встала,
Бо гостей вона приймала.
А в Неділю трудівниця
Спочивала, як годиться.
П’ятниця – п’ятий день тижня.
Завдання від п’ятниці. Зіпсувалась погода. Пройшов дощ і змив деякі числа. Хто
швидше знайде потрібне число.
___ + 4 = 7; 2 + ___ = 7; 6 + ___ = 7; ___ + 3 = 7.
Працюємо за допомогою віял.
Подарунок від п’ятниці.
Субота – шостий день тижня.
Завдання від суботи. У вас на партах є лічильні
палички. Візьміть сім. Що можна побудувати з них?
Подарунок від суботи.
Неділя – сьомий день тижня. Вона
пропонує вам гру «Так чи не так».
- Тиждень має 8 днів?
- Якщо сьогодні п’ятниця – завтра буде субота?
- Якщо сьогодні вівторок – вчора був понеділок?
- Понеділок – початок тижня?
- Перед середою іде четвер?
- Після суботи настає неділя?
- Вихідний день – неділя?
- Подарунок від неділі.
VI. Підсумки
уроку. Рефлексія.
Так, усе наше життя підпорядковане певному розпорядку,
що називається тижнем, а в ньому 7 днів. Згадаймо їх:
Вранці ми із добрим ділом
День вітали – понеділок.
Ніченька минула
скоро,
Зустрічаємо вівторок.
Далі спритна, молода
Поспішає середа.
А четвертий день
тепер
Називається четвер.
Діло
добре ладиться
Як настане п’ятниця.
Дома скрізь кипить робота,
Як почнеться день субота.
А субота з хлібом-сіллю
Привела сестру неділю.
Ось
і тижневі кінець,
Хто
трудився – молодець!
Рефлексія.
- Чим сподобався наш урок?
- Що було легко?
- Що було важко?
- Чому навчилися?
Всі ви, діти, молодці,
Гарно
працювали.
Але дзвоник пролунав,
Він
мені і вам сказав,
Що урок вже час
кінчати,
Треба йти відпочивати.
Комментариев нет:
Отправить комментарий